Şifremi Unuttum

Yolcu Sorumlulukları

Taşıyıcı ihmali sonucu meydana gelmedikçe kayıtsız bagaja ilişkin zarardan taşıyıcı sorumlu değildir.Eğer yolcunun müterafik kusuru( ortak ve birbirine karışmış kusur) varsa taşıyıcının sorumluluğu kusura ilişkin uygulanabilir mevzuat hükümlerine tabidir.

Yolcu taşımaları biletsiz yapılamaz.6 yaş ve üzeri tüm yolcuların ayrı koltukta seyahat etmesi ve bilet düzenlemesi zorunludur.Yolcular seyahat süresince biletlerini yanlarında bulundurmak zorundadır.Biletinizi alınca doğruluğunu kontrol ediniz ve yanınızda bulundurunuz.

Yolcu beraberinde olmayan ticari eşya ve kargo taşınamaz.Taşıtın bagaj taşınmasına mahsus bölümler dışında eşya taşınamaz.Özel kafeslerindeki kedi ,köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar sadece bagaj taşımaya mahsus bölümde taşınabilir.Tehlike yaratabilecek yanıcı,yakıcı,parlayıcı,zehirli,bulaşıcı,radyoaktif ve benzeri nitelikteki eşya,kargo ve bagajlar bagaj bölümü dahil olmak üzere otobüste taşınamaz.

Yolcular taşımacının güvenlik yönünden almış olduğu tedbirlere uymak zorundadırlar.Yolcular trafiğin seyir ve güvenliğini tehlikeye düşürecek,diğer yolcuları rahatsız edecek,genel ahlaka ve adaba aykırı tutum ve davranışlarda bulunamaz.Taşıtın teknik donanımını etkileyecek hiçbir elektronik cihazı kullanamaz.

Terminal ve ara duraklar ile trafiğin izin verdiği yerler dışında yolcu indirilip bindirilemez.Kurallara aykırı indirme bindirme talebinde bulunmayınız. ÖDEMEYE GEÇ
Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi için Gizlilik Sözleşmesini inceleyebilirsiniz. X